اگر خودتان را برای سفر بیگانه حاضر می‌کنید، پیش از اینکه مسیر بیفتید باید با برخی اصطلاحات انگلیسی آشنا شوید. آشنایی با انگلیسی در سفر مایه می‌شود تجربهٔ بهتری داشته باشید. حتی اگر مقصد سفرتان کشوری انگلیسی‌زبان نیست، زبان انگلیسی به کارتان می‌آید. زبان انگلیسی سومین زبان پرکاربرد ملت دنیا، پس از «ماندارین» و «اسپانیایی» است. همچنین به‌عنوان زبان سوم مردم در سراسر دنیا رایج است. با استفاده از زبان انگلیسی با اطرافیان‌تان پیوند بهتری استوار می‌کنید. در این مطلب با جملات و اصطلاحات مهم انگلیسی در سفر و در موقعیت‌های کلیدی آشنا می‌شوید.

برای اینکه سایرین متوجه منظورتان شوند، ابتدا باید با آنها آشنا شوید. برای این هدف، این عبارت‌ها به‌ کارتان می‌آیند:

Good morning (صبح به‌خیر)

این عبارت چندان رسمی نیست. افراد در رویارویی آغاز با کسانی که نمی‌شناسند یا افراد در جایگاه اجتماعی بالا (معلم، پلیس و …) این عبارت را به‌کار می‌برند. بعد از نیمروز (ساعت ۱۲) نباید آن را به‌کار ببرید.

Good afternoon (بعدازظهر به‌خیر)

پس از ۱۲ نیمروز باید از این عبارت استفاده کنید. با اینکه کران بین بعدازظهر و عصر به‌طور دقیق روشن نیست، به کارگیری این عبارت لغایت ساعت ۵ بعدازظهر طبیعی است.

Good evening (عصر به‌خیر)

بین ۵ عصر تا ۱۰ شب می‌توانید این عبارت را در اثناء رویارویی با دیگران به‌کار بگیرید. برخی هم معتقدند تا پیش از زمان خواب می‌توانید از این عبارت استفاده کنید.

Hello/Hi/Hey (سلام)

Hello رسمی‌تر است و درمقابل افرادی که نمی‌شناسید یا در موقعیت‌های رسمی به‌کار می‌رود. Hi رسمیت اقلیت دارد اما بهتر است برای کسان در جایگاه بالا بهره‌گیری نشود. Hey را تنها برای دوستان و خانواده استفاده کنید.

?How are you?/ How is it going (چطوری؟/ اوضاع چطوره؟)

این پرسش معمولا پس از عبارت‌های بالا به‌کار می‌رود. منظور سؤال کردن از حال و اوضاع طرف روبرو است، اما نباید به‌دنبال پاسخ ریزبین باشید. ارائهٔ جزئیات بیشتر، چندان جایز نیست. پاسخی به‌ سادگی «خوب» (good) یا «نه چندان خوب» (not very good) کافی است.

در باژگاه و کنترل گذرنامه

برای ورود به کشوری دیگر، نخست باید از باژگاه و کنترل پاسپورت عبور کنید. اینجا شما باید به پرسش‌های مأمور مربوطه دربارهٔ انگیزه سفر، برنامه‌تان و … پذیرش بدهید. پرسش‌های مانند:

مقصد نهایی‌تان کجاست؟

دلیل سفرتان چیست؟

آیا خودتان افزار سفر را جمع‌آوری کرده‌اید؟

بهتر است از پیش، خودتان را برای استجابت به این پرسش‌ها حاضر کنید. پس از این مرحله، کشف‌وگذار ابتدا می‌شود. عبارت‌های ذیل به شما کمک می‌کنند:

I have a connecting flight (این پرواز میانی/توقف میان من است)

اگر پرواز سر راست به مقصد ندارید و در میانه‌ٔ راه توقف دارید، با این عبارت می‌توانید جستار را برای مأمور روشن کنید.

I am traveling for leisure (سفر من تفریحی است)

I am traveling for work (سفر من کاری است)

I will be here for ……… days (برای ……. روز اینجا می‌مانم)

در نقطه‌چین تعداد روزهایی را که در محل می‌مانید به زبان انگلیسی بیان کنید.

I am visiting family (برای رویت خانواده آمده‌ام)

ممکن است اسم و آدرس اعضای خانواده‌تان را از شما بخواهند؛ در این چهره باید این اطلاعات را ارائه کنید.

………….I am staying at (من در ……… می‌مانم/اقامت دارم)

آموزش زبان انگلیسی از صفر صوتی انگلیسی ,  ,عبارت ,زبان ,سفر ,i ,این عبارت ,زبان انگلیسی ,i am ,پس از ,از اینمنبع

خیلی‌ها هیچ‌وقت به زبان انگلیسی مسلط نمی‌شوند

داستان انگلیسی Flying to Texas

4 روش عالی برای یادگیری لهجه انگلیسی

انگلیسی در سفر؛ اصطلاحات کاربردی انگلیسی که در سفر لازمتان می شود

تقویت مکالمه زبان انگلیسی با 5 تکنیک ساده

بررسی کتاب‌های سری American English File

مشخصات

آخرین جستجو ها

ماشین داخلی نمایندگی تجهیزات حفاظتی نظارتی هایک ویژن و هایلوک فروش تردمیل خانگی با قیمت مناسب بازسازی طراحی دکوراسیون داخلی تحقیق,مقاله,پروژه,پرسشنامه,جزوه,حل تمرین آخرین اخبار روز جهان مشاوران کیمیای دانش آرتا دانلود فایل تخفیفان فروش آنلاین ویدئو پروژکتور